Product on sale
Stainless Steel Yin Yang Tai Chi Pendant Necklace – Taoist Amulet Jewelry
28 people are viewing this right now
Selling fast! Over 13 people have this in their carts
4 in stock
- Estimated Delivery : Up to 4-7 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $100





| Weight | 0.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 1 in |
| Brand Name | konminry |
| Setting Material | None |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | Stainless steel |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Necklace Type | Pendant Necklaces |
| Material | Metal |
| Gender | Men |
| Model Number | BXN16 |
| Style | Ethnic |
| Shapepattern | Geometric |
| Pendant Size | 2.5cm |
| Fine or Fashion | fashion |
| Occasion | Party |
| Chain Type | Beads |
| Item Type | NECKLACES |
| Chain Length | 60cm |
| Choice | yes |



















925 Sterling Silver Mini Rectangular Pink Zircon Chain Bracelet — Holiday or Anniversary Gift
Chinese Fu Symbol Safety Lock Bracelet — Peony Blossom Antique Cuff
925 Sterling Silver Simple Hollow Out Geometric Bracelets for Women Trendy Chain Bracelets Party Accessories Fine Jewelry
Taoist Thunder Pendant — Nine Days Ying Yuan Protection Charm
Natural Malachite Beads Bracelet Lotus Meditation Sandalwood Bead 925 Sterling Silver Accessories Jewelry for Men and Women
Hetian Jade Hollow Cuff Bracelet — Natural Jasper Silk Bangle
Tibet Silver Zodiac Tiger Pendant — Antique Handmade Amulet 
E***i –
Unfortunately, the photos are not accurate. Only Yin is colored, Yiang is not white, but the color of the metal and it was also oxidized. I managed to remove it with an oxidant and jewelry brushes, otherwise they were irrecoverable. The pendant is beautiful, but it needs work!
Metal Color: black
y***r –
Metal Color: black
R***c –
Metal Color: black
A***J –
Metal Color: black
AliExpress Shopper –
Metal Color: black