Product on sale
Natural Obsidian Life Tree Pendant – Healing Crystal Guardian Necklace
28 people are viewing this right now
Selling fast! Over 7 people have this in their carts
8 in stock
- Estimated Delivery : Up to 4-7 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $100

| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 3 in |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| Certificate | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | None |
| Certificate Type | Third Party Appraisal |
| Main Stone | OBSIDIAN |
| Item Weight | 14g |
| Shapepattern | Geometric |
| Pendants Type | Circle |
| Fine or Fashion | Fine |
| Pendant Size | About 30mm |
| Item Type | PENDANTS |
| Style | Ethnic |
| texture of wood | Natural obsidian |
| type | Pendant |
| Pop elements | flower |
| category | pendant |
| Classification of popular elements | Plant flowers |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |





















Still Water — Natural Blue Jade Guardian Bracelet
Green Jade Clover Pendant — Chinese Carved Amulet for Her
Golden Bauhinia — AU999 24K Gold Lucky Bead Bracelet
Chinese Peace Knot Pendant – Om Six-Character Mantra Rotate Beads Necklace 
M***a –
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
Gem Color: black
D***v –
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
Gem Color: black
A***r –
good, I like it
Gem Color: black
p***p –
Fast delivery. I thought it was bigger… Not disappointed because the size is perfect. Very pretty…
Gem Color: black
g***i –
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
After 10 days of use, it started to fade and become dull.
Gem Color: black
F***z –
Ok, received a few days ago, everything seems correct, I just need to test and install it, thanks for everything, regards…
Gem Color: black
E***S –
Really beautiful
Gem Color: black
j***u –
Gem Color: black
F***D –
Gem Color: black
C***r –
Not like in the photo, almost a medallion, almost black, we can’t see the details.
Gem Color: black
T***a –
Very nice and good quality
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
It is real stone and apparently might actually be real obsidian. Correct me if i’m wrong but for now the 5 stars are deserved
It is good and was cheap with coins,it is good and was cheap with coins,it is good and was cheap with coins,it is good and was cheap with coins,it is good and was cheap with coins,it is good and was cheap with coins
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
Gem Color: black
AliExpress Shopper –
Beautiful and lovely
Gem Color: black