Product on sale
Red Cinnabar Chinese Zodiac Pendant – Heart Sutra Gemstone Necklace
25 people are viewing this right now
Selling fast! Over 8 people have this in their carts
- Estimated Delivery : Up to 4-7 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $100
| Weight | 0.030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 in |
| Brand Name | MC |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | None |
| Origin | Mainland China |
| Gender | LOVERS' |
| Shapepattern | Animal |
| Pendants Type | SOLITAIRE |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | PENDANTS |
| Material | Stone |
| Style | Classic |
| Main Stone | Cinnabar |
| Item Weight | about 20g |
| Certificate Type | CMA |
| Certificate | NO |





















Natural Silk Wrapped Agate Bracelet Men's and Women's National Style Versatile Hand String Jewelry
Four-Leaf Luck — 925 Silver Lucky Grass & CZ Bracelet 
R***a –
Quite nice, I have doubts if it’s real red cinnabar but honestly I prefer it to be fake, I wish. Other than that it’s pretty, looks good and doesn’t weigh much, it’s the same as the images although the color is slightly more opaque.
Metal color: 4
AliExpress Shopper –
Metal color: 5
k***r –
Fun, attractive pendant, appearing molded rather than carved. Even so, would recommend.
Metal color: 9
I***m –
Ara: come on world!
You believe in love?
’cause i’ve got something
To sing about it!
Scar: and it goes something
Like this!
Group one a_s_j_q
Don’t go for second best baby
Put your love to the test!
You know, you know,
You’ve got to
Make him express how he feels and maybe
Then you’ll know
Your love is real!
Group 2:
You don’t need diamond rings
Or eighteen karat gold
Fancy cars that go very fast
You know they never last no,
No!
Group 3:
What you need
Is a big strong hand to
Lift you to your
Higher ground!
Make you feel
Like a queen on a throne
Make him love you till
You can’t come down!
Metal color: 5
AliExpress Shopper –
Good quality, I would buy it many times in different models.
Metal color: 5
AliExpress Shopper –
Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent 👍 👍 👍 Excellent
Metal color: 11
m***M –
Metal color: 5
A***v –
Metal color: 11
AliExpress Shopper –
everything is ok as shown in the photo
Metal color: 3
T***s –
Very nice
Metal color: 10
AliExpress Shopper –
Very nice, traditional, it has a little paper inside, I didn’t know it had a secret compartment.
Metal color: 6