Freshwater Pearl Sterling Silver Bracelet Good Luck Bead Exquisite Design Perfect Gift for Girlfriend
- Estimated Delivery : Up to 4-7 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $100









| Weight | 0.200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 in |
| Brand Name | FORWELL |
| Bracelets Type | Chain & Link Bracelets |
| Main Stone | Pearl |
| Pearl Type | Freshwater Pearls |
| Size Per Pearl | 7-8mm |
| Pearl Shape | Perfectly Round |
| Certificate Type | Third Party Appraisal |
| Origin | Mainland China |
| Certificate | Yes |
| Item Weight | 10.5G |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | Silver |
| Gender | Women |
| Occasion | Anniversary |
| Fine or Fashion | Fine |
| Style | Cute/Romantic |
| Item Type | Bracelets |
| Side Stone | Other Natrual material |
| is_customized | Yes |
| Model Number | PJ1026 |
| For Gift | Mothers day gift, Gifts for grilfriend, Valentine's Day gift, Christmas gift |
| Quality | High quality bracelet |
| Materials | Plata 925, silver 925 jewelry, natural bracelet |
| hand chain | Bracelets for couple |
| Bracelets | luxury woman bracelet |
| Women's jewelry | women's hand Pearl |
| Bracelets femme | Pearl 925 sterling silver bracelet, genuine original product |
| Designer | Original designer bracelet |
| jewelry trends | beaded bracelets |
| Seasons | Four seasons |





















Chinese Fu Symbol Safety Lock Bracelet — Peony Blossom Antique Cuff 
Reviews
There are no reviews yet.