Product on sale
Cinnabar Lotus Pixiu Key Chain – Chinese Zodiac Charm Amulet Gift
24 people are viewing this right now
Selling fast! Over 6 people have this in their carts
- Estimated Delivery : Up to 4-7 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $100




| Weight | 0.030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 in |
| Brand Name | MC |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | None |
| Origin | Mainland China |
| Certificate | No |
| Main Stone | Jade |
| Item Weight | about 30g |
| Shapepattern | Geometric |
| Style | Classic |
| Pendant Size | 8.5cm |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | PENDANTS |
| Certificate Type | CMA |
| Side Stone | None |
| Pendants Type | SOLITAIRE |
| is_customized | Yes |



















Pixiu Guardian — 999 Sterling Silver Handwoven Bracelet
Chinese Knot Obsidian Lotus Pendant – God of Fortune Amulet Keychain
Taoist Charm Pendant – Obsidian Five-way God of Wealth Amulet Card
Golden Bauhinia — AU999 24K Gold Lucky Bead Bracelet
Stainless Steel Yin Yang Tai Chi Pendant Necklace – Taoist Amulet Jewelry
Cinnabar Jade Rose Flower Pendant — Chinese Healing Style
Natural Tibetan Tibetan Jade Medicine King Stone Serpentine Gold Flower Old Bead Bracelet Men's and Women's Health Care Jewelry
Mai Chuang/Tibetan Silver Chinese Zodiac Embossed Dragon and Phoenix Bangle Accessories Exquisite Couple Gift
Love Cat CZ Pendant Bracelet — 925 Sterling Silver Adjustable
24K Gold Hollow Filament Point Diamond Compass Pendant – Feng Shui Wealth
Handmade Good Lucky Tibetan Bracelet Colorful Thread Charm Rope Bracelet & Bangles Knots Red Thread Coin Bracelets Original
Ancient Green Jade Dragon Cuff Bracelet — Tibetan Silver Bangle
925 Sterling Silver Simple Hollow Out Geometric Bracelets for Women Trendy Chain Bracelets Party Accessories Fine Jewelry
12pcs/Set 12 Zodiac Signs Bracelet Virgo Libra Scorpio Taurus Bracelet Mens Leather Bracelets Fashion Jewelry 
AliExpress Shopper –
Gem Color: B
9***r –
Delivery was late, but the cost performance is not bad.
Gem Color: D
AliExpress Shopper –
I liked it more than I thought. Thank you.
Gem Color: A
7***r –
Wholesale keychain 😺 Very good, detailed execution, the stitching looks solid, as far as the stone is concerned. 🧐 I have no idea what kind of stone this is. 🤩 fast shipping, well packed. 🙃 🥰
Gem Color: A
AliExpress Shopper –
The carving is very beautiful and intricate, but i’m not sure if it’s made of cinnabar or something else. It’s beautiful, though. I’d like to wear it on a string as a necklace, not a keychain. Good luck!
Gem Color: B
AliExpress Shopper –
Beautiful not sure if the material is real cinnabar, the price is right. The carving is exquisite and detailed
Gem Color: B